Ekvádor, Kolumbie - Z rovníku ke Karibiku

cena od 82 990 Kč termín: 23.02.2019 délka: 28 dní (zájezd č. 487568)

28 - denní zájezd

Ekvádor, Kolumbie
Z ROVNÍKU KE KARIBIKU

Ubytování: hotel

Stravování: vlastní

Doprava: letecky

Tento zájezd již nenabízíme.

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. - 2. den:letecký přesun do QUITA, výhledy na sopky COTOPAXI (5 897 m), ILINIZU NORTE (5 126 m), SUR (5 248 m) a PICHINCHU (4 776 m), prohlídka historického centra (náměstí Plaza Grande s katedrálou, náměstí a kostel Santo Domingo), výjezd lanovkou na vrchol CRUZ LOMA (4 100 m) na úbočí sopky PICHINCHA s vyhlídkou na město a okolí, slavnostní překročení rovníku u MITAD DEL MUNDO.
3. - 4. den:cesta po PANAMERICKÉ DÁLNICI do NP COTOPAXI (5 897 m, sopečná krajina, jezero Limpiopungo, divocí koně), smaragdově zbarvené kráterové jezero QUILOTOA, procházka po hraně kráteru a možnost pohodového treku indiánským venkovem až do vesnice CHUGCHILAN.
5. den:lázeňské městečko BANOS pod dýmajícími sopkami TUNGURAHUA (5023m) a SANGAY (5300m), odpočinek v termálních lázních, možnost bunjee jumpingu, jízdy na koni, canopy nebo canyoningu
6. - 7. den:dvoudenní výlet do amazonské džungle, jedinečný ekosystém tropického deštného pralesa, cestou zastávky u vodopádů MANTO DE NOVIA a PAILÓN DEL DIABLO, plavba na domorodé kánoi, ochutnávka tropických plodů, koupání ve vodopádech a nocleh v místní osadě s pozorováním kajmanů.
8. - 9. den:slavné pestrobarevné indiánské trhy v OTAVALU, vodopád PEGUCHE - rituální očistné místo, výlet do rezervace COTACACHI s plavbou po jezeře CUICOCHA, městečko COTACACHI s obchůdky s kožedělnými výrobky.
10. - 11. den:odjezd do Kolumbie, místo zjevení Panny Marie - neogotická svatyně LAS LAJAS 100 m nad kaňonem řeky GUÁITARA, průjezd údolím sopečných kuželů a hlubokých strží do PASTA (koloniální centrum, kostel Svatého Jana Křtitele), výlet na ostrov COROTOA na jezeře LA COCHA (2 800 m) s unikátním ekosystémem mlžného lesa.
12. den:"Bílé město" POPAYÁN - perla koloniální architektury (kostely San Francisco a Santo Domingo, La Hermita, skvělá muzea).
13. - 14. den:odjezd do nitra pohoří CORDILLERA OCCIDENTAL, záhadná archeologická lokalita SAN AGUSTÍN (předkolumbovské sochy a hrobky rozeseté v džungli), možnost pěších výletů, jízdy na koni nebo raftingu na řece Magdalena.
15. den:přesun do fascinující minipouště TATACOA (aridní krajina roklí s téměř pětimetrovými kaktusy), noc strávená pozorováním hvězd na jednom z nejlepších míst na světě.
16. - 18. den:SALENTO - koloniální městečko v srdci kávové oblasti ZONA CAFETERA (exkurze po kávových plantážích a seznámení s tradicí kolumbijské kávy), výlet do údolí COCORA v NP LOS NEVADOS (krajina nejvyšších palem světa - voskových), odjezd do PEREIRY a letecký přesun do CARTAGENY.
19. - 20. den:nejkrásnější kolumbijské město a významný koloniální přístav CARTAGENA (pestrobarevná náměstí, pevnost San Felipe, Palác inkvizice, kostel San Pedro Claver, procházka po hradbách, bohatý noční život), celodenní lodní výlet po ostrůvcích v NP CORALES DEL ROSARIO Y SAN BERNARDO.
21. - 23. den:pohoda a odpočinek v zátokách u rybářské vesnice TAGANGA, ztracený ráj na karibském pobřeží v NP TAYRONA, koupání, šnorchlování, možnost jednodenního treku k ruinám prehispánského města EL PUEBLITO.
24. - 26. den:letecký přesun do BOGOTY, solná katedrála vytesaná v obřích solných dolech v ZIPAQUIŘE, půvabné koloniální městečko VILLA DE LEYVA (muzeum zkamenělin se 120 milionů let starou kostrou kronosaura), kamenná indiánská observatoř EL INFIERNITO, možnost jednodenního treku krajinou frajilejonů k posvátné laguně IGUAQUE indiánů Muisca.
27. - 28. den:hlavní město Kolumbie BOGOTÁ (Plaza de Bolívar, katedrála, Palacio de San Carlos, Muzeum zlata), návrat do ČR


Podobné zájezdy v této destinaci

72 530 Kč
Základní cena od 72 530 Kč

Velký okruh Ekvádorem, možnost prodloužení o Galapágy

FirstMinute
Ekvádor
termín: 16.08.2019 délka: 11 dní
78 990 Kč
Základní cena od 78 990 Kč

Velký okruh Ecuadorem

Ekvádor
15 dnů Ecuador Quito - Otavalo - vulkán Cotopaxi - Baňos - vulkán Chimborazo - Rio Bamba - Cuenca - NP El Cajas - Guayaquil Minimální počet 8 osob Letecká doprava může vést přes USA. K tranzitu via USA je nutný biometrický pas a autorizace ESTA nebo platný pas s vízem USA. Zájezd může být směřován opačně…
termín: 22.06.2019 délka: 15 dní
134 900 Kč
Základní cena od 134 900 Kč

Cesta na rovník - Ekvádor a Galapágy

Ekvádor, Saquisillí
QUITO – LA MITAD DEL MUNDO – OTAVALO – TERMAS DE PAPALLACTA – NP COTOPAXI – SAQUISILLÍ – LAGUNA QUILOTOA - CHIMBORAZO - GALAPÁGY Navštivte s námi malou zemi na rovníku, jejíž historie je úzce spjatá s Peru i se španělskými kolonizátory, a přesto má svoji vlastní identitu. Okouzlí Vás atmosféra koloniálního…
termín: 05.05.2020 délka: 14 dní

Nabízí

CK Poznání s.r.o.

CK Poznání s.r.o.

Palackého třída 2744
53002 Pardubice
telefon: 466535401

Zájezd již není v nabídce

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Cuenca / Mariscal Lamar 13 °C
Guayaquil / Simon Bolivar 23 °C
Latacunga 11 °C
Manta 22 °C

Základní informace

Ekvádor

Ekvádor
Hlavní město: Quito
Počet obyvatel: 11 170 431
Měna: ECS
Rozloha: 109,483 km2

Místopisy

  • Quito

  • Galapágy

    Galapágy jsou malým souostrovím, patřícím Ekvádoru. Leží ve východní části Tichého oceánu. Ostrovy jsou poměrně vzdálené a izolované, nachází se cca 1000 km západně od pevniny…

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://ekvador.vasezajezdy.cz/zajezdy/ekvador-kolumbie-z-rovniku-ke-karibiku-487568/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://ekvador.vasezajezdy.cz